بسته

11 نکته برای پیدا کردن موضوع نوشتن

میانگین 0 ستاره از 0 رای
11 نکته برای پیدا کردن ایده های ارسال بلاگ

چیکار می کنید وقتی نمیدونید در مورد چی بنویسید؟ یا اصلا انگیزه نوشتن ندارید. هر نویسنده ای در هر بار و هر زمان با کمبود موضوع نوشتن رو به رو می شود. در این حالت شما به صفحه خود خیره می شوید و نمیدانید در مورد چه بنویسید. با این وجود شما مصمم هستید که پست های وبلاگ را بنویسید. خوشبختانه روش های زیادی برای پیدا کردن موضوع نوشتن وجود دارد.

گرفتن ایده های جدید برای ارسال پست در سایت خود

در مورد چه چیزی پست بنویسیم؟

1- اطلاعات گرفتن از مخاطبانتان

اگر وبلاگ شما دارای بخش نظرات است، مخاطبان شما می توانند نظرات خود را در مورد پستی که نوشته اید به اشتراک بگذارند و احتمالا بازخورد دریافت کنید. در حالی که بیشتر نظرات  فقط اظهارات مثبب (یا منفی) هستند، ممکن است سوالات را نیز دریافت کنید. شاید پاسخ به برخی از این سوالات آسان باشد، اما سایر سوالات موضوعی و عمقی خواهد بود یا نیاز به توضیح دارند. این نوع سوال ها شروع خوبی برای نوشتن پست بعدی شما هستند. هر زمانی که به آنها رسیدی می توانید لیستی از این سوالات را نگه دارید و پستی جدید را در مورد آنها بنویسید.

2- گزارش عملکرد در کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل خطا های خزیدن را به شما نشان می دهد. به گزارش عملکرد در کنسول جستجوی گوگل نگاهی بیندازید. گزارش عملکرد سوالات جستجوی افرادی را که از سایت شما در رتبه بندی استفاده می کنند را به شما نشان خواهد داد. در این لیست می توانید پرس و جو هایی داشته باشید که حتی در مورد نوشتن آنها فکر هم نکرده باشید. تصور کنید که شما یک وبلاگ مادر دارید و متوجه می شوید که شخصی پس از جستجوی “شیرخشک در دروان بارداری” و وارد شدن به سایت شما آن را ترک کرده باشد، در این حالت شاید تاکنون در مورد بارداری و شیر های خشک نوشته باشید اما در مورد ترکیب این دو ننوشته باشید. مثلا همین موضوع می تواند شما را به نوشتن پستی جدید سوق دهد.

3- با تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود مشورت کنید

هر کسی که یک استراتژی سئو محکم داشته باشد، تحقیقات کلمات کلیدی مناسبی را انجام داده است. بنابراین شما باید سندی داشته باشید که شامل صد ها کلمه و عباراتی باشد که میخواهید برای آنها رتبه بندی کنید. البته یک کلمه کلیدی موضوعی برای ارسال یک پست نیست اما برای شروع می تواند خوب باشد.
یکی از کلمات کلیدی دم بند خود را انتخاب کنید،=و در صورت جستجو برای آن مردم واقعا چه می یابند؟ آن را در گوگل جستجو کنید و ببینید آیا چیزی معلوم است؟ آیا شما می توانید بهتر از سایت های دیگر برای آن کلمه کلیدی عمل کنید؟ شاید این برایتان الهام بخش باشد که پستی مشابه را بنوسید اما کمی و کسری های رقیبانتان را جبران کنید.

یافتن ایده برای پست های وبلاگ در اینترنت

یافتن ایده برای پست های وبلاگ در اینترنت

4- پینترست

پینرست منبع زیبایی است، مخصوصا برای وبلاگ نویسان! اینکار می تواند به شما در یافتن ورودی کافی برای موضوعات بعدی کمک کند. جستجوی کلمات کلیدی مانند “ایده های ارسال بلاگ”، “ایده های بلاگ” یا “وبلاگ نویسی” برای سریع تر یافتن منابع مفید هستند. بهتر است که محتاط باشید. به نظر من پینترست بهشت منابع است. افتادن در دام کمیت بر کیفیت بسیار آسان است. تمرکز خود را حفظ کنید تا زمان را از دست ندهید.

5- تولید کننده ایده محتوا

برای روشن شدن، تولید کننده ایده های ایده آل، پست های آماده را برای شما ارائه نمی دهد. در بهترین حالت آنها شما را به سمت مسیر درست راهنمایی می کنند، تا سرتان آسوده باشد و با خیال راحت پیش بروید. مثلا اگر بخواهید اصطلاح “گیاه خانه” را وارد کنید، تولید کننده این را به شما میدهد “15 اشتباه بزرگ گیاه در خانه”. بنابراین در حالی که تولید کننده ایده برای محتوا به شما ایده می دهد، این خلاقیت خودتان است که به شما در نوشتن پست عالی به کمکتان می اید.

6- روز های سال

روز های سال (Days Of the Year) وب سایتی الهام بخش برای بسیاری از وبلاگ ها است. این وب سایت تمام تعطیلات جالب و عجیب جهان را در خود جای می دهد. می توانید بلافاصله با دیدن آن وب سایت چندموضوع را برای نوشتن پیدا کنید. پس قلم و دفترچه یادداشت خود را بردارید و موضوعاتی را که میخواهید در مورد آنها بنویسید را یادداشت کنید. زیرا این امر باعث می شود روز هایی که نمیدانید چه چیزی را بنویسید، همین دفترچه یادداشت برایتان موضوعی برای نوشتن باشد. در این وب سایت در مورد هر رویدادی که بخواهید موضوع می توانید پیدا کنید.

7- وبلاگ های دیگر و وبلاگ نویسان

اینترنت پر از ایده های وبلاگ است و مکان های زیادی برای جستجو وجود دارد. شاید شما دنبال وبلاگ نویسان دیگری باشید تا ایده بگیرید. یک راه علی برای ایجاد ایده برای وبلاگ ها، خواندن پست های دیگر یا حتی عنوان های پست ها است. به همین ترتیب می توانید به گروه وبلاگ نویسان در شبکه های اجتماعی بپیوندید. بحث در مورد ایده های شما و وبلاگ نویسان دیگر مطمئنا چیز جالبی در خواهد آمد. البته مطمئن شوید که ایده های افراد دیگر را کپی نمی کنید.

از وبلاگ خود الهام بگیرید

از وبلاگ خود الهام بگیرید

8- وقایع جاری

راه دیگر برای ایجاد ایده برای پست ها، تفکر در مورد وقایع جاری است از دیدگاه شما است. برای اینکار در سایت های خبری مختلف عضو شوید تا موضوعات و خبر های داغ را از دست ندهید. شما میتوانید این اخبار ها را با توجه به موضوع وبلاگتان برای مخاطبانتان ترجمه کنید تا ساده تر بتوانند با وبلاگ شما ارتباط برقرار کنند. نمونه فوق العلاده ای از این مورد شیوع کووید 19 (COVID-19) است. این موضوع همه را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین نوشتن در مورد آن منطقی است.(بدون بهره گیری از اوضاع یا بازگشت به کلیشه های خسته کننده). اگر یک وبلاگ مادر دارید میتوانید در مورد روش های صرف قرنطینه با فرزندان خود بنویسید یا افرادی که دارای وبلاگ بازاریابی هستند میتوانند در مورد روش های قابل مشاهده برای مشتریان بحث کنند و افرادی که دارای وبلاگ غذایی هستند، ممکن است دستور العمل های غذای سالم را پوشش دهند.

9- فعالیت های روزانه شما

شرایط کاری شما نیز میتواند برای ارسال پست های وبلاگ الهام بخش باشد. می توانید در مورد چیز هایی که در زندگی روزانه شما اتفاق می افتد و چگونگی پیشبرد آنها بنویسید. یا حتی در مورد کار هایی که انجام می دهید میتوانید بنویسید. اگر مشتری یا همکاران شما با چنین مشکلاتی روبه رو شدند و آنها را حل کرده اید، مطمئنا افراد دیگری هم وجود دارند که همین مشکل رو دارند و شما با نوشتن یک پست میتوانید مشکل آنها را حل کنید. اگر در مورد شرایط واقعی زندگی می نویسید، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که به حریم خصوصی مشتری، دوستان یا همکاران خود احترام می گذارید و اجازه استفاده از شرایط آنها را در پست خود بگیرید.

10- ذهنتان را خالی کنید

نشستن پشت میز و خیره شدن بیش از حد روی صفحه نمایش ممکن است دلیل نداشتن موضوع برای نوشتن شما باشد. بنابراین محیط اطراف خود را تغییر دهید. اگر میتوانید کمی پیاده روی کنید اگر هم در حال حاضر بیرون رفتن گزینه مناسبی نیست، سعی کنید روش دیگری برای خالی کردن ذهنتان استفاده کنید. شما می دانید چه چیزی برای شما بهنر است. مدتی استراحت کنید و به چیز دیگری بیاندیشید: پس از بازگشت به پشت میز احساس می کنید که از گذشته الهام گرفته اید.

11- لیستی از ایده ها را نگه دارید

بعضی از روز ها ایده های ارسال پست زیادی دارید، بعضی از روز ها اصلا ایده ندارید! بنابراین روز هایی که ایده های زیادی دارید، ایده های خود را برای وبلاگتان نگه دارید. فرقی نمی کند این لیست روی یادداشت گوشی تان باشد یا روی یک تکه کاغذ، مهم این است که شما آن را نگه دارید و در مواقع لازم است از آن استفاده کنید. هر بار که به یک ایده خوب فکر می کنید آن ایده را بنویسید یا تایپ کنید. شما میتوانید از این ایده ها در روز هایی که موضوعی برای نوشتن ندارید استفاده کنید.

نتیجه

وقتی فکر می کنید ایده های وبلاگ را دشوار نکنید، ناامید نشوید چون موضوعات در اطراف شما زیاد هستند. در سایت شما، در اینترنت و در دنیای واقعی موضوعات زیادی برای نوشتن وجود دارد. گاهی اوقات همین دیدگاه باعث می شود خوب فکر کنید و دوباره نوشتن را شروع کنید. وقتی شما موضوعی برای نوشتن ندارید چه می کنید؟ در دیدگاه ها به ما اطلاع دهید!

این مقاله را از دست ندهید: “محتوای سئو را چگونه ایجاد کنیم؟

منبع: yoast.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ریکپچا و گوگل محافظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.