بسته

بهبود سرعت سایت: ابزار ها و پیشنهادات

میانگین 0 ستاره از 0 رای
ابزار ها و پیشنهادات برای افزایش سرعت سایت

سرعت سایت یکی از عواملی است که تعیین می کند رتبه خوبی در گوگل کسب می کنید یا خیر. سرعت سایت یک عامل رتبه بندی است و اهمیت آن در حال حاضر رو به رشد است. برای شروع، یک وب سایت سریع تجربه کاربری بسیار بهتری نسبت به وب سایت کند ازائه می دهد. بار ها و بار ها تحقیقات نشان داده است که مردم در سایت های کند زیاد نمی مانند و مطالعه نمی کنند. این به خودی خود باید دلیل کافی برای اطمینان از اهمیت بهبود سرعت سایت باشد. فراتر از اینکه برای کاربران بهتر باشد، وب سایت های سریع تر میتوانند برای خزیدن، پردازش و فهرست بندی برای موتور های جستجو آسان تر هستند. این بدان معناست که پست های شما برای نشان دادن در نتایج جتسجو عملکرد بهتری نشان می دهد و زمان کمتری نیاز خواهد داشت.

بهترین ابزار اندازه گیری سرعت سایت

هنگام تجزیه و تحلیل سئو یک وب سایت، همیشه باید سرعت سایت را بررسی کنید. اما از کدام ابزار ها باید استفاده کنید و کدام معیار ها را باید جستجو کنید؟ تست های سرعت ممکن است بسته به موقعیت آزمایش، تاثیرات محیطی (مانند زمان روز) و سایر عوامل متفاوت باشد. این تنها یکی از دلایلی است که ابزار ها ننایج یکسانی را نشان نمی دهند. به همین دلیل توصیه میکنیم هنگام آزمایش یک سایت از ابزار های زیر استفاده کنید (و به یک مورد اعتماد نکنید) :

هر یک از این ابزار ها در هنگام اندازه گیری، نتایج مختلفی نشان می دهند اما در نهایت می توانید با بررسی نتایج مشخص کنید که وضعیت سرعت سایتتان چطور است و چگونه می توانید آن را بهبود بخشید.

همچنین بخوانید : سئو سایتمان را چطور اندازه گیری کنیم؟

بهترین افزونه های وردپرس برای سرعت بخشیدن به سایت شما

بهترین افزونه ها برای افزایش سرعت وب سایت

به طور کلی سه دسته کار وجود دارد که افزونه های وردپرس می توانند برای بهبود سرعت سایت انجام دهند. آنها میتوانند:

  • حافظه پنهان را اجرا کنند
  • روش کار یا بارگذاری موضوع را تغییر دهند
  • رسانه را بهینه سازی کنند

برخی افزونه های بهینه سازی سرعت وجود دارد که بسیار تخصصی هستند و فقط روی یک بخش کوچک از این دسته بندی ها میتوانند خوب کار کنند. سایر افزونه ها ممکن است بیشتر یا حتلی همه این زمینه ها را انجام دهند اما به طور کلی در همین سه دسته خلاصه می شوند. پیدا کردن یک افزونه که همه ی این کار ها را انجام دهد، نادر است. ما چند توصیه داریم، اما شما باید آزمایشات خود را انجام دهید چون بسته به راه اندازی میزبان، مکان، موضوع و… افزونه ها ممکن است متفاوت باشند. مطمئن شوید که تست ها را انجام داده اید چون پیکربندی افزونه نامناسب میتواند به وب سایت شما آسیب برساند. در بیشتر موارد نصب یکی از افزونه های زیر میتواند کارتتان را راه بیندازد. اکثر آنها حافظه پنهان صفحه کامل و طعم های مختلف بهینه سازی مانند فشرده سازی تصویر، بارگذاری تنبل و… را انجام می دهند.

  • موشک وردپرس : بسیار قدرتمند و یکی از بهترین گزینه ها برای سریع تر کردن سایت شما. این افزونه طراحی ساده برای آسان فهمیدن گزینه ها دارد و همه ی امکانات آن رایگان نیست.
  • W3 Total Cache : افزونه ای بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر. طراحی شده تا جامع باشد و گزینه های زیادی هم دارد.
  • WP Optimize : یک میانه خوب با ذخیره سازی کامل صفحه و برخی از پایگاه داده های پیشرفته + ابزار های بهینه سازی رسانه ها.
  • WP Super Cache : یک راه حل اساسی که امکان ذخیره سازی کامل صفحه را فراهم می کند، اما فاقد تکنیک های بهینه سازی دیگر است.
  • Autoptimize : برخی از بهینه سازی های جاوا اسکریپت و CSS و HTML که هوشمندانه عمل میکند. اما هیچ حافظه پنهانی برای آن وجود ندارد.

افزونه ها روی سرعت سایت تاثیر می گذارند

فراموش نکنید که در بیشتر موارد هر افزونه ای که به سایت خود اضافه می کنید، تا حدودی می تواند در سرعت سایت شما تاثیر بگذارد. از این بدتر، ممکن است یک افزونه کدگذاری نشده باشد و با بارگیری صفحات تنگنا هایی را ایجاد کند. در بهترین حالت، یک افزونه ساده و کارآمد است، اما با این وجود ممکن هست حدود یک هزارم ثانیه روی سرعت سایتتان تاثیر بگذارد. وقتی افزونه ها را انتخاب می کنید، بهترین کار این است که تاثیر عملکرد را در نظر بگیرید و در صورت امکان قبل و بعد را اندازه گیری کنید تا بتوانید تاثیر افزونه را متوجه بشید.

بهترین هاستینگ وردپرس

داشتن یک محیط میزبانی کند میتواند سرعت یک سایت را ویران کند، حتی اگر از حافظه پنهان و هر روش بهینه سازی دیگری استفاده کنید، کندی میزبان می تواند تاثیر بدی در سرعت بارگذاری صفحات شما داشته باشد. اما امکان داشتن میزبانی عالی برای همه به دلیل هزینه های زیاد وجود ندارد، با این وجود مهم این است که تحقیقات خود را انجام داده باشید و عملکرد مناسب را پیدا کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد. شما می توانید از میزبانی هاست کده برای وب سایت خود استفاده کنید، هاست کده ارائه دهنده قدرتمند ترین هاست تجاری و اقتصادی است که سرعت بسیار بالا و هزینه های مناسب از ویژگی های عالی این میزبانی می باشد.

شبکه تحویل محتوا – CDN

CDN ابزاری عالی برای بهبود سرعت بارگذاری سایت شما است. CDN سایت شما را از نظر جسمی به بازدیدکننده شما نزدیک تر می کند. اگر ارائه دهنده هاستینگ شما سرور در کالیفرنیا دارد و بازدیدکننده شما از بمبئی است، ممکن است زمان اتصال از هند با تاخیر طولانی مواجه باشد که با اضافه کردن CDN بار های آن را به طور چشمگیری سرعت بخشید

CDN چیست؟

وفتی CDN را برای وردپرس انتخاب می کنید، لازم است اطمینان حاصل کنید که از یکپارچه سازی افزونه مناسب برخوردار هستند، به طوری که با نوشتن یا به روزرسانی مطالب خود به طور خودکار به روزرسانی صفحه یا حافظه پنهان کمک کند.

نتیجه

وقتی هر میلی ثانیه می تواند بین بازدیدکننده یا خریدار تفاوت ایجاد کند، همیشه جایی برای بهبود سرعت سایت وجود دارد. بنابراین با بهره گیری مناسب از افزونه ها و پیکربندی آنها، سرعت وب سایتتان را افزایش دهید تا بتوانید بهتر خدمات یا مقالات خود را به مخاطبانتان ارائه دهید. موفق باشید.

منبع: Yoast.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ریکپچا و گوگل محافظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.