بسته

دسته ها را در وبلاگ خود اضافه و حفظ کنید!

میانگین 0 ستاره از 0 رای
دسته ها را در وبلاگ خود اضافه و حفظ کنید!

اگر شما یک پست وبلاگ شگفت انگیز می نویسید، دوست دارید به رتبه بندی سایت شما کمک کند، درست است؟ اگر محتوای عالی ایجاد می کنید و دوست دارید مردم آن را بخوانند، باید کاری کنید که ابتدا بتوانند آن را پیدا کرده و سپس آن را بخوانند. شاید شما بخواهید بازدیدکنندگان جدید وب سایتتان پست های قدیمی سایتتان را بخوانند و آنها را به مشتری های دائمی خود تبدیل کنید. اما سوال اینجاست: چرا پست های قدیمی تر در وبلاگ ها تقریبا همیشه در نوعی بایگانی پنهان می شوند؟

شما مطالب خود را با تلاش و دقت فراوان ایجاد می کنید، این خوشایند نیست که بگذارید ناپدید شوند آن هم وقتی مخاطبان شما فرصت خواندن آن را داشته اند. در این پست، من در مورد اهمیت دسته بندی ها در وبلاگ خود از نظر قابلیت استفاده و سئو را به شما می گویم. من همچنین برای رشد وب سایت شما برخی از مراحل عملی را برای ادامه کار در ساختار طبقه بندی وبلاگتان به شما ارائه خواهم داد.

فراز و نشیب های بدون دسته

به نظر می رسد بسیاری از سایت های وبلاگ نویسی در حال ایجاد محتوا هستند و سپس اجازه می دهند این محتوا ها ناپدید شوند و پیدا کردن آنها برای بازدیدکنندگان جدید دشوار شود. هیچ مقوله، برچسب و پیوندی از یک پست به پست دیگر وجود ندارد. بازدید کننده جدید در چنین سایتی که فقط میخواهد کمی جستجو کند، تنها میتواند پست های دیگر را با پیش نمایش در بایگانی ها پیدا کنذ. بسیاری از وبلاگ ها دسته بندی موضوعاتی که درباره آنها می نویسند را ندارند.

البته، هر وبلاگ باید به طور منظم محتوای جدید ایجاد کند، اما این به معنای بی ارزش شدن محتواهای قدیمی شما نیست. مخاطب جدید شما پیام شما را اکنون میخواند اما این پیام برای آیندگان نیز مفید خواهد بود. همچنین ممکن است افراد این پست را به خاطر بسپارند و در مورد آن با دوستان خود صحبت کنند. بنابراین، مردم باید سریع تر پست های قدیمی را در وب سایت شما پیدا کنند.

اهمیت دسته بندی های وبلاگ

برای قابلیت استفاده

اطمینان حاصل کنید که افراد میتوانند به راحتی از طریق وبلاگ شما مطالب را پیدا کنند. شما نیاز به صفحات دسته بندی شده کاملا واضح و آسان برای یافتن موصوعاتی که می نویسید دارید. مخاطبان جدید بلافاضله میتوانند وبلاگ شما را ببینند و پست های شما را در مورد یک موضوع خاص به راحتی پیدا کنند. همیشه خوب است اگر مخاطب شما بتواند مطالب قدیمی تان را به راحتی بخواند.

برای سئو

افزودن مقالات و ساختار به وبلاگ شما به طور قطعی برای سئو شما مفید خواهد بود. اگر سلسله مراتب اضافه کنید و صفحات خود را دسته بندی کنید، به کاربران و گوگل کمک می کند تا هر صفحه ای که مینویسید را حس کنند. افزودن ساختار دسته بندی خوب به وبلاگ شما شامل دو مزیت زیر است:

از رقابت با محتوای خود خودداری می کنید

اگر در مورد یک زمینه خاص پست می نویسید احتمالا درباره موضوعات مشابه نیز بحث می کنید. شاید شما برای یک کلمه کلیدی در دو پست رتبه نبدی کنید که اینکار به ضرر شماست و باعث آدمخواری کلمه کلیدی می شود که این خوب نیست! ساختار خوب طبقه بندی کمک می کند تا بیشتر به این امر توجه شود.

با صفحات دسته بندی شده خود رتبه بندی کنید

اگر صفحات دسته ایجاد می کنید، آنها را بهینه کنید و پست های خود را با موضوعات مشابه به آن دسته لینک دهید، اینکار به آن صفحه اجازه می دهد تا در گوگل رتبه بالاتر داشته باشد. در واقع، یک صفحه بهینه سازی شده معمولا شانس خوبی برای رتبه بندی دارد.

مدیریت ساختار یک وبلاگ در حال رشد

همانطور که دیدیم، مهم است که ساختار وبلاگتان را با دسته بندی تنظیم کنید تا پست های شما قابل یافتن باشند. ما دلیل آن را گفتیم و حالا به شیوه انجام این کار بپردازیم. حفظ این ساختار تا زمانی که وبلاگ شما کوچک باشد آسانتر است. وقتی وبلاگ شما بزرگتر می شود کارهای بیشتری را باید انجام دهید تا ساختار آن به شکل بهینه حفظ شود. در صورتیکه وبلاگتان را بدون توجه به دسته بندی شروع کنید، همین اتفاق می افتد. برای ساختن و نگه داشتن ساختار خوب وبلاگ چه کاری میتوانید انجام دهید؟

1- مقاله های خود را ارزیابی کنید

رشد وبلاگ شما به این معنی است که شما در مورد یک موضوع خاص در حال وبلاگ نویسی هستید. این تنها راهی است که وبلاگ نویسی پیش می برد. بنابراین شما باید مقالات خود را هر چند ماه یکبار ارزیابی کنید و از خود بپرسید که کدام دسته از دیگری سریعتر رشد می کند. اگر بعضی از قسمت های وبلاگ شما خیلی سریعتر نسبت به سایر قسمت ها در حال رشد هستند، میتوانید آن را به دو دسته جداگانه تقسیم کنید. یک قانون خوب: مطمئن شوید هیچ دسته ای دو برابر دسته ای دیگر نیست!

2- زیرشاخه ها و برچسب ها را اضافه کنید

اگر تعداد زیادی مطلب دارید، مطمئن شوید که به محتوای مشابه خود لینک می دهید. تعداد زیادی پست وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید. در غیر این صورت پیداکردن مطالب توسط مخاطبان شما و گوگل بسیار دشوار خواهد بود! با ساخت زیر شاخه ها، یک لایه اضافی و یک ساختار سلسله مراتبی ایجاد می کنید. اینکار باعث می شود سایت شما توسط گوگل راحت تر درک شود. علاوه بر این، تعداد پست های کمتری در هر گروه وجود خواهد داشت. در یک گروه نسبتا کوچک، احتمالا هر پست یکبار لینکی را از یک پست جدید دریافت می کنید. (مطمئن شوید که پست ها گم نمی شوند)
برچسب ها (تگ ها) هم میتوانند تاثیر گذار باشند. با این حال برچسب های زیادی ایجاد نکنید. در هرگروه حداقل 3 پست باید برچسب داشته باشد، به طور مرتب ساختار برچسب های خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که اگر در مورد موضوعات جدید وبلاگ می نویسید برچسب های جدید اضافه می کنید.

3- صفحه بندی را اضافه کنید

میخواهد یک صفحه وبلاگ باشد یا یک صفحه دسته بندی: مردم نمیخواهد با مجموعه بی پایان کلیک ها به مطلب برسند. فرض کنید وبلاگ شما دارای 1000 پست است و شما در هر صفحه 10 پست را جای داده اید. اینکار 100 صفحه بایگانی به شما می دهد. اگر تنها میخواهید این صفحات را با اضافه کردن لینک های صفحه بعدی و صفحه قبلی ایجاد کنید، بدان معنی است که شخصی برای رسیدن به آخرین صفحه باید 99 بار کلیک کند. نیاز به سخت کردن آن نیست. با اضافه کردن یک صفحه بندی شماره،لینک دادن (مثلا 1و2و3و4و5و….39) تعداد کلیک ها را کاهش می دهید.پرش از هر 20 صفحه کلیک ها را کاهش میدهد.

4- از محتوای منسوخ شده خلاص شوید

اپر پستی به روز نشده است و به سختی کسی آن را میخواند، میتوانید تصمیم بگیرید به طور کامل آن را حذف کنید. ممکن است این مسئله پس از تاکید ما نسبت به محتواهای قدیمی کمی عجیب به نظر برسد، اما مهم است که اطمینان حاصل کنیم که هنوز محتوای قدیمی شما با ارزش است. خلاص شدن از محتوای منسوخ شده وب سایت شما را به خوبی تمیز می کند! هر چند مراقب باشید، زیرا حذف صفحات میتواند منجر به ایجاد تعداد زیادی 404 شود. قبل از پاک کردن پست خود، مطلب “چطور از حذف کردن یک پست مطمئن شوید؟” را بخوانید.

در بالا بمانید و مطالب خود را ماندگار کنید!

اگر مطالب شگفت انگیز می نویسید، اطمینان حاصل کنید که اینکار دوام داشته باشد. این بدان معنی است که شما باید در صدر بمانید! دسته ها را به پست های خود اضافه کنید و اطمینان حاصل کنید که به راحتی در سایت شما قابل یافتن هستند. برچسب ها را برای موضوعات کوچکتر اضافه کنید. به پستهای مرتبط پیوند دهید و به مخاطبان خود پیشنهاد دهید درباره موضوعاتی که مینویسید در سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. برای حفظ این ساختار عالی، وبلاگ خود را به صورت منظم تحلیل کنید. اطمینان حاصل کنید که دسته ها، زیر شاخه ها و برچسب های شما به خوبی سازماندهی شده اند. همه این موارد باعث می شود که پست های شما بسیار بیشتر توسط مخاطبان مورد استفاده قرار گیرد و در موتور های جستجو نیز بالاتر باشد. این همان چیزی است که همه ما میخواهیم!

منبع: Yoast.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ریکپچا و گوگل محافظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.