بسته

چگونه سن پست وبلاگ شما بر ربته بندی تان تاثیر می گذارد؟

میانگین 0 ستاره از 0 رای
تاثیر تاریخ محتوا بر رتبه بندی

سن محتوای شما یک قطعه مهم از پازل سئو است که اگر بدانید چطور از آن استفاده کنید، در رتبه بندی ها بسیار بهتر خواهید بود. در حالی که اکثر سئو کاران با کلمات کلیدی و مباحث مشابه دست و پنجه نرم می کنند، تازه بودن محتوا تا حد زیادی فراموش می شود.  اگر چه بعضی از راهنمایی های سئو از طریق حدس و عقاید ایجاد می شود اما سن محتوا از آن دسته راهنمایی ها نیست. چندین مورد مطالعه وجود داشته که نشان می دهد سن چقدر برای الگوریتم ها اهمیت دارد. پس بهتر است شما هم به این جزییات ریز اما قدرتمند توجه کنید.

بیایید بررسی کنیم که چطور سن محتوا به رتبه بندی شما کمک می کند یا میتواند به آن آسیب برساند، همچنین شما چه کارهایی را برای کاهش اثرات منفی آن می توانید انجام دهید.

چطور تاریخ ارسال پست بر سئو تاثیر می گذارد؟

چطور تاریخ ارسال پست بر سئو تاثیر می گذارد؟

با به روزرسانی الگوریتم Freshness، گوگل اهمیت تاریخ سئو را به لیست خود اضافه کرده است. بیایید با یک مثال شروع کنیم: اگر به دنبال این هستید که بدانید تیم مورد علاقه تان در این فصل فوتبال شرکت می کند یا خیر، به احتمال زیاد شما از سال 2000 خبر های این تیم را دنبال نمی کردید یا اگر میخواهید تاریخ تور گردشگری آینده را بدانید لزومی به دانستن تور های چند سال پیش نیست! همین ذهنیت در مورد پست های وبلاگ نیز صدق می کند.

آیا حذف تاریخ از پست های وبلاگ می تواند محتوای شما را به صورت خودکار تازه کند؟

صاحبان وب سایت و وبلاگ نویسان گفته اند که چطور حذف تاریخ تاثیر مثبتی بر رتبه بندی آنها دارد. حالا یکی از این گفته ها را با هم میخوانیم:

شرکتی وقتی وب سایت جدیدش را راه اندازی گرد، تاریخ پست هایش را منتشر می کرد. وقتی متوجه شدند که اینکار اشتباه است شیوه کار را تغییر دادند و تاریخ را حذف کردند. طی یک هفته ترافیک آنها چنین تغیری کرده بود:

  • 45% افزایش ترافیک ارگانیک
  • 62% افزایش ترافیک مستقیم

اگر تاریخ ارسال در SERP نشان داده شود، ممکن است بر رتبه بندی ها تاثیر منفی بگذارد. اما از طرفی حذف تاریخ ها میتواند یک مشکل بزرگتر را برای کاربرانتان ایجاد کند. (کاهش تجربه کاربری)

تاریخ های ارسال پست نیز بر تجربه کاربر تاثیر می گذارد

افزایش رتبه بندی بدون مشکل نیست، هنگامی که شما یک پست وبلاگ را منتشر می کنید، تاریخ به طور خودکار در محتوای شما حک می شود. در بیشر موارد این تاریخ برای کاربران شما نمایش داده می شود، بنابراین می توانند ببینند چه زمانی مطلب شما منتشر شده است. هنگامی که تاریخ ها را از محتوای خود حذف کنید، مخاطبان شما نمی دانند که شما آن را چطور نوشتید و چطور میتوانند اطلاعات مورد نیازشان را بگیرند. شاید سرنخ هایی در محتوای شما وجود داشته باشد اما کمتر پیش می آید که خوانندگانتان کارآگاه بازی در بیارند. در نتیجه شما قادر به ایجاد اعتماد به خوانندگان خود نیستید و ممکن است آنها را به جستجوی منابع دیگر مجبور کنید. و اینها باعث کاهش تجربه کاربری می شود که در نهایت می تواند هرگونه دستاورد هایی را که از افزایش جستجو دریافت می کنید، نابود کند.

چه زمانی باید تاریخ محتوای خود را تغییر دهید؟

در برخی موارد ممکن است تاریخ یک پست وبلاگ یا مطالب دیگر به نظر مهم نرسد. محتواهایی مانند “چطور خوب بنویسیم؟” به احتمال زیاد با گذر زمان تغییر نمی کنند. این بدان معنی نیست که آنها نیازی به بروزرسانی ندارند. به روزرسانی ها به خوانندگان شما نشان می دهد که شما هنوز هم به طور فعال علاقه دارید بهترین اطلاعات را به آنها ارائه دهید. با اینکار شما با نیاز های مخاطبانتان فعلی تان هماهنگ هستید و هنوز هم محتوای با کیفیت تولید می کنید و به کاربرانتان اهمیت می دهید. یک تاریخ میتواند آنقدر قدرتمند باشد! در بیشتر موارد شما ممکن است بتوانید یک پست را تغییر داده و تاریخ آن را به روز کنید تا این موضوع را منعکس کنید. با این حال همیشه روش هایی برای بهبود مطلب برای یک خواننده مدرن وجود دارد.

نکته: بدون توجه به به روز بودن تاریخ، دیدگاه های مربوط به هر پست را بررسی کنید. کاربران عالی همیشه بهترین اطلاعات ممکن هستند و در بسیاری از کار ها می توانند انتظارات خود را از پستی ارائه دهند.

چطور UX و الگوریتم های جستجو را همزمان نگه دارید

این یک مسیر دشوار برای حرکت است. آیا میخواهید بهترین تجربه ممکن را برای کاربر فراهم کنید یا اینکه رتبه بندی جستجو برای شما مهمتر است؟ وردپرس افزونه های رایگان ارائه می دهد که تاریخ را از موضوع شما حذف می کند. شما باید در عین حال که به موتور های جستجو اهمیت می دهید کاربران را نیز مورد توجه قرار دهید. در این پست میتوانید راه هایی را برای نگه داشتن همزمان این دو را مشاهده کنید.

پایان کلام: آیا باید تاریخ را از پست هایتان حذف کنید یا خیر؟

حذف تاریخ های وبلاگ می تواند یک تجارت پر ریسک تلقی شود. کسانی که اینکار را هم انجام دادند در وجودشان کنجاوی زیادی بوده است. اگر میخواهید نتایج را برای خودتان ببینید، بهترین کار برای شما این است که هم برای موتور های جستجو و هم برای کاربران به طور یکسان کار کنید (محتوای وب سایتتان را به روز نگه دارید)، تا با حذف کردن سن محتوا تصور اشتباه پیدا نکنید. فراموش نکنید که نتایج خود را با دقت ردیابی کنید تا ببینید تماس صحیحی برقرار کردید یا خیر.

منبع: mongools.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ریکپچا و گوگل محافظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.