بسته

چطور میتوان با Yoast SEO استراتژی محتوا را تنظیم کرد؟

میانگین 0 ستاره از 0 رای
چطور میتوان با Yoast SEO استراتژی محتوا را تنظیم کرد؟

در سایت خود احتمالا چند مقاله دارید که به شدت آنها را دوست دارید، مقالاتی که شما به شدت میخواهید مردم آنها را بخوانند. این مقاله ها را مقالات سنگ بنا می نامند. در این مقاله به شما میگوییم که افزونه Yoast چگونه می تواند به شما در استراتژی محتوای سنگ بنا کمک کند؟

محتوای سنگ بنا چیست؟

محتوای سنگ بنا شامل آن دسته از مقاله هایی است که شما به آنها افتخار می کنید. مقالاتی که رسالت زمینه کار شما را کاملا منعکس می کند. این مقالات، مقالاتی هستند که با آنها میخواهید رتبه خوبی کسب کنید. به طور کلی مقالات سنگ بنا طولانی هستند و تمایل دارند که آموزنده باشند. شاید استراتژی محتوای سنگ بنا زمان زیادی بخواهد، اما ارزش وقت گذاشتن را دارد. کدام یک از پست های شما بار ارزش است؟ کدام مقاله کامل ترین و معتبر ترین است؟ این موارد را امتحان کنید تا محتوای سنگ بنای شما باشند.

Yoast SEO با محتوای سنگ بنا چه کاری انجام می دهد؟

سه رویکرد برای یک محتوای موفقیت آمیز سنگ بنا وجود دارد:

  • محتوای سنگ بنا باید طولانی، نوشته شده و بهینه سازی شده باشد.
  • مقالات سنگ بنا باید از جایگاه برجسته ای در ساختار سایت شما برخوردار باشد.
  • شما باید این مقالات را تازه و به روز نگه دارید.

Yoast SEO به شما کمک می کند تا از همه این موارد مراقبت کنید!

1- مقالاتی عالی بنویسید

سئو و تجزیه و تحلیل خوانایی در Yoast SEO به شما در مورد نوشتن شما بازخورد می دهد. اگر یک پست را جزو مقالات سنگ بنای خود می دانید، باید از خوانایی و سئو خوبی برخوردار باشد.

فعال کردن focus keyphrase در Yoast SEO

همچنین فعال کردن “focus keyphrase” در Yoast SEO به شما در نوشتن محتوای سنگ بنا کمک می کند. مثلا در حالت عادی، یواست به شما می گوید که برای نوشتن یک پست باید حداقل 300 کلمه بنویسید. اما هنگامی که “focus keyphrase” را فعال کنید، این عدد به 900 کلمه تغییر می یابد و تجزیه و تحلیل سئو و خوانایی را کمی دقیق تر می کند.

تجریه و تحلیل سئو به شما در بهینه ساز پست هایتان برای موتور های جستجو کمک خواهد کرد. اما باید در نظر داشته باشید که برای محتواهای سنگ بنا باید بیشتر از محتواهای ساده کار کنید. تمام جوانب را در نظر بگیرید و پستی عالی را ایجاد کنید.

پیشنهادی برای شما: 5 نکته برای نوشتن پست هایی با خوانایی عالی

2- محتوای سنگ بنا را در ساختار سایت خود بگنجانید

شما باید به مقالات سنگ بنای خود لینک دهید تا آنها در موتور های جستجو رتبه بالایی داشته باشند. با لینک دادن به مقالات مورد علاقه خود، به گوگل بگویید که اینها مهمترین موارد هستند. این مقالات باید بیشترین لینک ها را دریافت کنند. Yoast SEO دو ویژگی مفید دارد که به شما کمک می کند به مفالات سنگ بنای خود لینک دهید.

ابزار لینک داخلی

اگر از نسخه پریمیوم Yoast SEO استفاده می کنید، میتوانید از ابزار لینک داخلی آن استفاده کنید. این ابزار بر اساس کلماتی که در پست خود استفاده می کنید، پیشنهادات لینک را برای سایر پست ها ایجاد می کند. پست هایی که قبلا به عنوان پست سنگ بنا تعیین کرده اید همیشه در بالای لیست پیشنهادات ظاهر می شوند. به این ترتیب، هر وقت در مورد یک موضوع خاص می نویسد، یک مقاله سنگ بنای مناسب برای لینک دادن به آن پیدا خواهید کرد.

پیشهادات برای لینک های داخلی در Yoast SEO

ابزار لینک داخلی شما هر زمان که پستی می نویسید به شما یادآوری می کند که به مطالب مهم خود لینک دهید تا آنها در ساختار لینک شما باقی بمانند. و این همان چیزی است که برای شروع رتبه بندی باید بدانید!

پیشخوان لینک متنی

پیشخوان لینک متنی به شما امکان می دهد تمام لینک های داخلی که در یک پست قرار داده اید را مشاهده کنید. همچنین می توانید از تمام لینک های داخلی ارسال شده از سایر صفحات را ببینید. این ابزار یک نمای کلی از توزیع لینک های داخلی تان را به شما می دهد که به بررسی لینک های داخلی بپردازید.

پیشخوان لینک متنی Yoast SEO

3- مقالات سنگ بنای خود را به روز نگه دارید

به روز رسانی منظم محتوای سنگ بنا برای استراتژی شما مهم است. اگر Yoast SEO را نصب کرده باشید یک امکان اضافی برای کمک به به روز نگه داشتن محتوای خود خواهید داشت. فیلتر محتوای سنگ بنا به شما کمک می کند که ببینید کدام یک از آنها نیاز به به روز رسانی دارند. اینکار در هر دو نمای کلی پست و نمای کلی صفحات شما انجام می شود.

نتیحه

استراتژی محتوای سنگ بنای شما از چندین عنصر تشکیل شده است. این مقالات باید آموزنده، خوب برای خواندن و بهینه سازی شده باشند. علاوه بر آن، آنها باید در ساختار سایت شما جایگاه برجسته ای داشته باشند. Yoast SEO به شما کمک می کند تا مطالب مهم خود را به روز، تازه و بهینه سازی شده نگه دارید. موفق باشید.

به خواندن ادامه دهید: محتوای خود را تازه و به روز نگه دارید!

منبع: Yoast.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ریکپچا و گوگل محافظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.