بسته

6 اشتباه در ساختار سایت و نحوه جلوگیری از آنها!

میانگین 0 ستاره از 0 رای
6 اشتباه در ساختار سایت و نحوه جلوگیری از آنها!

اگر سئو و کاربران خود را جدی بگیرید، روی ساختار سایت خود سرسختانه کار خواهید کرد. اما ایجاد یک ساختار مناسب سایت می تواند چالش بر انگیز باشد. حفظ ساختار سایت هنگام رشد سایت سخت تر هم است. با وجود تمام این سختی ها ممکن است در ساختار سایت خود دچار اشتباهاتی شوید که در این پست با 6 تا از معمول ترین اشتباهات و نحوه جلوگیری از آنها را به شما می گوییم.

مخفی کردن سنگ بنا های خود

مهم ترین مقالات شما که مقالات سنگ بنا هستند، نباید مخفی شوند. این مقالات، مقالاتی هستند که شما به آنها افتخار می کنید و به وضوح نمایانگر رسالت و مباحث وب سایت شماست. اما بعضی از افراد فراموش می کنند که به این مقاله ها لینک دهند و این یک اشتباه در ساختار سایت است. اگر یک مقاله بدون لینک یا تنها چند لینک داخلی را دریافت کرده باشد، موتور های جستجو برای پیدا کردن و ارزش گذاری آن دشوار تر خواهند بود. (زیرا موتور های جستجو پیوند ها را دنبال می کنند) بنابراین گوگل این مقالات را کم اهمیت تر می داند و بر این اساس آنها را رتبه بندی می کند.

راه حل: به سنگ بنا های خود (مقالات مهم) لینک دهید

اول از همه، حتما به سنگ بنا های خود لینک دهید. یعنی در مقالات دیگر که به آن مربوط می شود لینکش را قرار دهید. همچنین افزونه Yoast SEO به آسان تر کردن اینکار به شما کمک می کند. در مرحله بعد اطمینان حاصل کنید که این مقاله ها قابل مشاهده و آسان برای بازدیدکنندگان سایت شما باشند. در حالت ایده آل شما باید تنها با یک یا دو کلیک از صفحه اصلی به مقاله های سنگ بنای خود بروید.

2- عدم استفاده از آرد سوخاری (Breadcrumbs)

با وجود اینکه آنها برای تجربه کاربری و سئو مهم هستند، اما برخی افراد از Breadcrumbs در سایت خود استفاده نمی کنند که اشتباه است! Breadcrumbs نشان می دهد که چگونه یک صفحه در سایت شما جای میگیرد و به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی در سایت شما بگردند. همچنین Breadcrumbs به موتور های جستجو کمک می کتد تا ساختار سایت شما را تعیین کنند.

راه حل: breadcrumbs را اضافه کنید

چند روش وجود دارد که می توانید breadcrumbs را به سایت خود اضافه کنید. اگر از وردپرس استفاده می کنید، میتوانید افزونه breadcrumbs یا Yoast SEO را اضافه کنید.

3- دسته بندی های عظیم

به عنوان یک قانون کلی، دسته بندی های شما باید از نظر انداره نسبتا مشابه باشند. اما بسیاری از نویسندگان جدا از سایر موضوعات در مورد یک موضوع می نویسند، بدون توجه به آن! در نتیجه یک دسته می تواند بسیار بزرگتر از سایر دسته ها باشد. وقتی این اتفاق بیفتد، سایت شما نامتوازن می شود. به علاوه، هنگامی که پست ها جزو یک دسته بزرگ هستند، رتبه بندی سخت تری خواهید داشت.

راه حل: تقسیم دسته

وقتی می فهمید که یکی از دسته های شما بسیار بزرگتر از بقیه هست، آن را به دو یا سه دسته دیگر تقسیم کنید. برای جلوگیری از بزرگتر شدن دسته بندی ها، هر زمان دسته بندی های خود را بررسی کنید. به خصوص اگر تعداد زیادی پست وبلاگ می نویسید. درباره نحوه افزودن و نگهداری دسته بندی ها در سایت خود بیشتر بخوانید.

4- استفاده از برچسب های بیش از حد

به برچسب هایی که ایجاد می کنید توجه داشته باشید و حتما پست های خود را به درستی تگ کنید. برخی از افراد می خواهند برچسب ها را بسیار خاص کنند. در مورد برچسب هایی که ایجاد می کنید فکر کنید و مطمئن شوید که بیش از یکی از پست های فعلی (یا آینده) شما به این برچسب ها مربوط می شود.

راه حل: در استفاده از برچسب ها تعادل داشته باشید

این اشتباه در ساختار سایت به راحتی برطرف می شود. اطمینان حاصل کنید که از تگ ها بیش از یک یا دو بار استفاده می شود و مقالات گروهی را با هم برچسب گذاری می کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان می توانند برچسب ها را در جایی پیدا کنند (ترجیحا انتهای مقاله شما). برچسب ها برای بازدیدکنندگان شما (و گوگل] مفید است، چون میتوانند اطلاعات بیشتری در مورد همان موضوع داشته باشند.

5- عدم تجسم ساختار سایت خود

یک اشتباه ساختاری سایت که مردم دجارش می شوند، فراموش کردن تجسم ساختار سایت است. بازدیدکنددگان می خواهند با سهولت چیز هایی را در وب سایت شما پیدا کنند. دسته های اصلی وبلاگ شما باید همه در منوی صفحه اصلی شما جای داشته باشند. اما دسته های خیلی زیادی ایجاد نکنید، چون اینکار موجب به هم ریخته شدن منویتان خواهد شد. یک فهرست باید یک نمای کلی را ارائه دهد و ساختار سایت شما را منعکس کند. در حالت ایده آل، این فهرست به بازدیدکنندگان کمک می کند تا نحوه ساخت سایت شما را درک کنند.

راه حل: منوی خود را بهینه کنید و به تجربه کاربری فکر کنید

برای ایجاد یک نمای کلی خوب و واضح از سایت خود، مدتی را صرف بهینه سازی سئو کنید. اگر چه منوی کامل به سایت شما بستگی دارد، اما این نکته را به خاطر بسپارید که صفحات مهم را به منو اضافه کنید تا زیاد شلوغ نشود. همچنین حتما در مورد آنچه بازدیدکنندگان به دنبال آن هستند فکر کنید و بیابید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید تا از طریق سایت شما به اطلاعات مورد نظرشون برسند. با فکر کردن در مورد تجربه کابری، یک ساختار سایت روشن برای کاربران ایجاد کنید.

پیشنهادی برای شما: ارتباط تجربه کاربری و سئو

6- لینک دادن به صفحات اصلی شما

یک منوی تمیز و ساده برای تجربه کاربر بسیار عالی است اما مشکل عدم امکان پیوند مستقیم کاربران به تمام صفحات در این میان ایجاد می شود. اینجاست که پست ها سلسه مراتبی وارد می شوند. این نوع پست ها به شما کمک می کند که سطوح مختلفی را در صفحات خود وارد کنید. مهم این است که لینک دادن در این صفحات وجود داشته باشد. کاری که بسیاری از مردم فراموش می کنند انجام دهند!

راه حل: پیوند دادن به صفحات مشابه

برای کمک به کاربران خود در سایت، پست ها را به یکدیگر لینک کنید. مثلا 2 پست مشابه را یک خانواده در نظر بگیرید، در این حالت هر یک از پست ها باید پست دیگر را لینک کند. اینکار فقط ارتباط بین محتوای شما را به کاربران نشان نمی دهد، بلکه به موتور های جستجو نیز کمک می کند تا این اتصالات را درک کند و بفهمد که در مورد چه چیزی صحبت می کنید. بنابراین حتما بین پست های سلسله مراتبی ارتباط برقرار کنید.

به خواندن ادامه دهید: لینک با کیفیت چطور ساخته می شود؟

اشتباهات ساختار سایت: آنها را برطرف کنید

ساختار سایت یک جنبه اساسی برای هر استراتژی مناسب سئو است. ساختار وب سایت شما به گوگل نشان می دهد که مهمترین مقالات و صفحات چیست. با ساختار سایت خود میتوانید روی رتبه یندی مقالات خود تاثیر بگذارید. بنابراین مهم است که به ساختار سایت خود و هرگونه اشتباه یا مشکل احتمالی که ایجاد می شود، توجه داشته باشید! به خصوص اگر محتوای زیادی اضافه می کنید. سعی کنید در بالا بمانید و مشکلات احتمالی را همواره بررسی کنید.

منبع: Yoast.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

3 thoughts on “6 اشتباه در ساختار سایت و نحوه جلوگیری از آنها!

 1. احمد

  برای بخش کسب درآمد اینترنتی مطمئن این سایت قرار دادم ولی آقای محمد علیپور جوابگو نیست لااقل شما جواب بدین خسته شدن
  » درج هر گونه کد و اسکریپ برای حذف تبلیغات سایت، کدهای سیستمهای کسب درآمد، پاپ آپ و انتقال صفحه به آدرس دیگر ممنوع است. بلاگفا اینو میگه یعنی نمیشه از کدهای کسب درآمد پاپ آندر ویژه استفاده کرد حالا چیکار کنم در بلاگ اسکای نیز جایی برای قرار دادن کد پاپ آندر ویژه وجود نداره و در میهن بلاگ نیز نمیشه وبلاگ ساخت لطفا هر چه سزیعتر جواب بدید توجه کنید بلاگفا گفته ممنوع کد سیستم های کسب درآمد و همچنین پاپ آندر خب حالا من باید چیکار کنم

  1. محمد اخترآبگون

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   برای رفع این محدودیت شما باید یک وب سایت یا وبلاگی که مشکلی با گذاشتن کد تبلیغاتی نداشته باشد ایجاد کنید. پیشنهاد میکنیم از طرح “ساخت وب سایت رایگان | کسب و کارتو راه بنداز” پی سی رنک برای ساخت وب سایت (قالب و افزونه رایگان) استفاده کنید تا کار شما تنها به سرویس دهنده های وبلاگی محدود نشود، اگر هم میخواهید از وبلاگ استفاده کنید، رزبلاگ گزینه خوبی است.

 2. احمد

  سلام. کسب درآمد از طریق پاپ آندر که گفتید تو ویدیو اش خودتون کلیک می کنید و پول دریافت می کنید ولی طبق توضیحاتی که دادید در بالای ویدیو گیج شدم الان ما حق نداریم طبق ویدیو چهارتا کلیک بکنیم و پس از کاری که کردید دوباره چهارتا کلیک کرد و دوباره پس از آن چهارتا کلیک کرد و دوباره پس از کاری که کردید چهر تا کلیک کرد و همین روند را ادامه داد یا بازدید کننده باید این چهر کلیک را کند و آخر ویدیو گفتید پیج لود نشه و کمتر از یک دقیقه بازماند خلاف شرع و .. این جمله آخر ویدیو معنی اش رو نمی فهمم اگه هر کاری طبق ویدیو انجام دادید انجام بدهیم ایراد دارد یا نه مثلا در ویدیو شما ۸ بار کلیک کردید و بین آن ها ۴ تا ۴تا کوکی های سایت را پاک کردید اگر ما ۶۴ بار یا بیشتر این کار را بکنیم و بین آن ها طبق ویدیو ۴تا ۴تا کوکی های سایت را پاک کنیم درست است یا خلاف شرع . در ضمن لطفا بگویید هر مطلبی می توان در وبلاگ قرار داد یا باید حتما درمورد پی سی رنک باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ریکپچا و گوگل محافظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.