بسته

چطور از حذف کردن یک پست مطمئن شوید؟

میانگین 0 ستاره از 0 رای
چطور از حذف کردن یک پست مطمئن شوید؟

هر وقت یک صفحه (یا یک پست) را از سایت خود حذف می کنید، یک یا چند URL را نیز حذف می کنید. این URL حذف شده هنگام بازدید معمولا یک خطای 404 را نشان می دهد که صفحه ای جالب برای کاربران یا گوگل نیست. آیا این همان چیزی است که شما میخواستید اتفاق بیافتد؟ شما میتوانید آن صفحه حذف شده را به صفحه دیگری تغییر مسیر بدید، یا اگر میخواهید واقعا آن را حذف کنید، ازائه یک هدر 410 در واقع ایده بهتری خواهد بود. در این پست گزینه هایی که پیش رو دارید و نحوه ی اجرای آنها توضیح داده شده است.

حذف صفحه به طور کامل یا تغییر مسیر؟

اول کاری که شما باید انجام دهید این است که آیا محتوای حذف شده معادل دیگری در سایت شما دارد یا نه. اگر پستی مشابه به این مطلب را دارید می توانید URL حذف شده را به صفحه جایگرین هدایت کنید.

تغییر مسیر ایجاد کنید

چندین نوع تغییر مسیر وجود دارد، اما تغییر مسیر 301 چیزی است که به آن تغییر مسیر دائمی گفته می شود. این همان چیزی است که باید هنگام هدایت URL حذف شده به URL دیگر از آن استفاده کنید. استفاده از یک تغییر مسیر 301 به این معنا است که گوگل و سایر موتور های جستجو، URL قدیمی را به URL که بازدیدکنندگان خود را به آن هدایت کرده اید، اختصاص می دهند.

حذف کامل محتوا

اگر واقعا هیچ صفحه جایگزینی در سایت شما با آن اطلاعات وجود ندارد، باید از خود بپرسید که بهتر است آن را حذف کنید یا آن را نگه دارید و بهبود بخشید. اما اگر کاملا مطمئن هستید که میخواهید آن را حذف کنید، حتما هدر HTTP مناسب را ارسال کنید: یک هدر محتوای 410!

تفاوت بین هدر 404 و 410

تفاوت بین هدر 404 و 410 بسیار ساده است: 404 به معنای “محتوا یافت نشد” است و هدر 410 به معنای “محتوا حذف شده” می باشد. بنابراین هدر 410 خاص تر است. اگر یک هدر 410 را بگذارید گوگل با اطمبنان می داند که URL را از روی هدف حذف کرده اید و آن URL را خیلی زود از فهرست حذف می کند.

خسارت هنگام حذف یک صفحه

هنگامی یک صفحه یا چند پست را از سایت خود حذف می کنید، اغلب خساراتی وارد می شود. برچسب هایی که برای محتوای حذف شده در سایت قرار داده اید باقی خواهند ماند و افراد با کلیک روی آن برچسب ها دوباره با خطای 404 مواجه می شوند، حتی اگر آن را به 410 هم تغییر مسیر داده باشید، چون بایگانی برچسب هنوز 404 را نشان می دهد. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که با آن برچسب ها زیاد سروکار نخواهید داشت. برای پیشگیری از این مشکلات با مراقبت ادامه دهید! پیشنهاد میکنیم مطلب “محتوای سئو را چگونه ایجاد کنیم؟” بخوانید.

منبع: Yoast.com

دکتری ریاضی، 12 سال سابقه سئو و بهینه سازی سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *